בחירת מסלול פנסיה – מה חשוב לדעת?

למרות שאף אחד לא רוצה לחשוב מה יהיה בעתיד כשהוא יגיע לגיל הפנסיה, כדאי להיערך לתקופה הזאת כמה שיותר מוקדם בכדי ליהנות מגיל הפרישה ולהתקיים בכבוד מכסף שנחסך במהלך השנים. באמצעות בחירת מסלול פנסיה מותאמת אישית, ניתן להיות בטוחים כי לאחר גיל הפרישה מהעבודה נוכל להמשיך בשגרת ורמת החיים שאליה הורגלנו.

במאמר זה נסקור את כל הדברים שחשוב לדעת בנוגע למסלול חיסכון פנסיוני, וכיצד כדאי לבחור את המסלול הטוב ביותר.

מהו חיסכון פנסיוני

החיסכון הפנסיוני נועד לשמש כקופת חיסכון בזמן תקופת הפנסיה לאחר הפרישה מהעבודה. כדאי לדעת כי חיסכון זה מורכב למעשה משני חלקים, כך שנוסף על מרכיב החיסכון הוא מעניק גם כיסוי ביטוחי בתקופת עבודתכם ועד הפרישה:

  • אם במהלך תעסוקתכם נפגעתם בתאונה או מחלה וכתוצאה מכך אינכם יכולים להמשיך ולעבוד, תוכלו לקבל קצבה חודשית שתחליף את שכר העבודה החודשי באמצעות חברת הביטוח המנהלת לכם את החיסכון הפנסיוני. לחילופין אם חלילה תלכו לעולמכם בטרם עת, בני משפחתכם יוכלו לקבל קצבה כספית מחברת הביטוח.
  • לאחר הפרישה מהעבודה, והחל מגיל 60,  תהיו זכאים לקבלת קצבת פנסיה מהחיסכון שהפרשתם לקופה, או שבני משפחתכם יקבלו קצבה זו במקרה והלכתם לעולמכם.

סוגי חיסכון פנסיוני

  • קרן פנסיה: כפי שפורט בסעיף הקודם, קרן הפנסיה כוללת מסלולי חיסכון פנסיוני עם מרכיב ביטוחי במקרה של אובדן כושר עבודה, או במקרה והמבוטח הולך לעולמו בטרם עת. עלות דמי הניהול משתנים מעת לעת. 
  • ביטוח מנהלים: תכנית פנסיונית מורכבת יותר וגמישה יותר. דמי הניהול בדר"כ גבוהים יותר בתכנית זו לעומת קרן פנסיה, ולמרות השם המטעה אינם מיועדים רק למבוטחים בתפקידי ניהול.
  • קופת גמל: חיסכון של קופת גמל כוללת אך ורק את מרכיב החיסכון שהמבוטח צובר בתקופת העבודה או בסמוך לגיל הפרישה ללא מרכיב הכיסוי הביטוחי של אובדן כושר עבודה וביטוח שארים. בנוסף, קופת הגמל משמשת כקופה לחיסכון בלבד, כך שכדי לקבל את קצבת הפנסיה החודשית לאחר גיל הפרישה יש להעביר את החיסכון לגוף פנסיוני אחר.

כיצד לבחור את המסלול הטוב ביותר?

מסלולי הפנסיה הם רבים ומגוונים, וכל אחד רשאי לבחור את מסלול הפנסיה המתאים ביותר עבורו זאת על פי התאמה לרמת החיים, מצב בריאותי, מצב משפחתי וכל גורם אחר שקיים בשיקולים כלכליים אלו. כדי לבחור את מסלול החיסכון המניב והחסכוני ביותר, מומלץ לפנות אל יועץ פנסיוני מומחה בתחום.

חברתנו פועלת רבות לשיפור מצבם הפנסיוני של לקוחותינו, תוך שימת דגש על יכולתו הכלכלית והאישית של כל לקוח והתאמת מסלול הפנסיה הכדאית ביותר עבורו. מוזמנים ליצור אתנו קשר לתיאום פגישה וייעוץ פנסיוני מקיף.

אם אתם רוצים לשמוע גם על שירותי ייעוץ פרישה לפנסיה שלנו, מוזמנים להיכנס לעמוד הבא>>

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות