יועץ פנסיוני בלתי תלוי

זמן הפרישה מהעבודה הוא עניין מרגש ומלא ציפייה עבור כל אדם שהתרגל לעבוד במהלך חייו, ולכן גם תחושת חוסר וודאות עלולה לצוץ כשיום הפרישה מתקרב. הרגשה זו יכולה לנבוע ממספר סיבות כמו סיום מסגרת קבועה ושגרתית אליה האדם הורגל בכל יום, ניתוק קשרים חברתיים עם קולגות מהעבודה ובעיקר תהייה בנוגע לניצול הזמן הפנוי שיהפוך אוטוטו להיות הדבר המרכזי בשגרת היום.

הרגשת חוסר הוודאות לגיטימית ומובנת בהחלט, אך כאשר חוסר הוודאות כוללת גם את הנושא הפיננסי – זהו סימן לכך כי קיימת בעיה בתוכנית הפנסיונית. זוהי הסיבה מדוע קיימת חשיבות לבחירת מסלול פנסיה מותאם אישית כבר בגיל צעיר, כאשר הבחירה צריכה להיעשות בסיוע וליווי של יועץ פנסיוני בלתי תלוי.

מהו יועץ פנסיוני בלתי תלוי?

יועץ פנסיוני הוא איש מקצוע בתחום ההשקעות, המסייע לאנשים לבחור תוכניות חיסכון לחיים שיאפשרו להם לחיות בכבוד ובשגרת חיים שאליה הם הורגלו. תוכניות החיסכון כוללות גם מרכיב פנסיוני, המאפשר לאדם שפרש מעבודתו (כתוצאה ממחלה / תאונה או הגעה לגיל פרישה) להמשיך ולהתכלכל בביטחון וללא דאגות.

כיוון שישנם סוגים רבים ומגוונים של מסלולי חיסכון, תפקידו של היועץ הפנסיוני הוא להתאים את המסלול הטוב ביותר לכל אדם על פי תכנונו הכלכלי לעתיד. יש לזכור כי קיימים הבדלים מהותיים בין יועץ פנסיוני מוסמך לבין סוכן ביטוח – סוכן ביטוח עובד מול חברות ביטוח שונות, כך שהכנסתו תלויה בסופו של דבר באותן חברות ביטוח המשלמות לו עמלות בהתאם למכירות הביטוחים הפנסיוניים שהוא מבצע. לעומת זאת, יועץ פנסיוני מציע תוכניות פנסיוניות ללקוחות ממניעים אובייקטיביים בלבד, משום שהוא אינו עובד עבור חברות ביטוח ולכן הוא אינו תלוי בהן מבחינת מכירות ועמלות.

יועץ פנסיוני בלתי תלוי

החשיבות של חיסכון פנסיוני 

כפי שהוזכר לעיל, לחיסכון הפנסיוני יש חשיבות כלכלית עבור כל אדם לאחר הפסקת עבודתו. נוסף לכך יש לזכור כי הפקדה חודשית לקרן פנסיה הינה פעולה מחייבת עבור כל אזרח עובד, בין אם מדובר על עובד עצמאי או שכיר. נוסף על ביטחון ויציבות כלכלית לאחר סיום העבודה, החיסכון הפנסיוני מאפשר לעובד לקבל ביטוח כלכלי גם במהלך עבודתו.

לכן במקרה שעובד נופל למשכב כתוצאה מתאונה או מחלה, וכתוצאה מכך אינו יכול להמשיך לעבוד בעבודתו – הביטוח הפנסיוני שהוא עשה מאפשר לו להמשיך ולקבל קצבה חודשית אל חשבון הבנק, כחלופה לשכר החודשי שהוא היה צריך לקבל, וכך להמשיך ולהתפרנס בכבוד ואף לממן את הטיפולים הרפואיים שהוא זקוק להם.

בחירת מסלול פנסיה בליווי יועץ פנסיוני בלתי תלוי

בחירת מסלול הפנסיה צריכה להיעשות באופן שקול ומחושב, וזאת על פי יכולתו הכלכלית של כל אדם כמו גם מצבו הבריאותי, המשפחתי וכמובן רצונו האישי. יועץ פנסיוני בלתי תלוי יסייע למצוא את המסלול החסכוני והמניב ביותר, כאשר הוא מעניק המלצות אובייקטיביות וכדאיות בהתאמה אישית לכל לקוח.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות