ייעוץ פנסיוני לארגונים

צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק קובע כי כל עובד זכאי להפקדות חודשיות עבור הביטוח הפנסיוני שלו. בעקבות הוראה זו, שיעור ההפקדות יעמוד על 18.5% לפחות מהשכר החודשי כאשר 6% יהיו על חשבון העובד והיתרה יצאו מחשבונו של המעסיק. בנוסף, חוק בכר  עוסק בזכותו של העובד לבחור את סוג הביטוח הפנסיוני שיהיה לו, כולל חברת הביטוח המבטחת שהינה האחראית לניהול ההפקדות והכספים שיועברו לתוכנית החיסכון שנבחרה.

כתוצאה מכך עלול להתרחש מצב בו ארגון גדול המעסיק מאות ואלפי עובדים, יהיה מצוי בחוסר ארגון מוחלט כתוצאה מריבוי חברות ביטוח שכל עובד יבחר לעצמו וסוגים שונים של תוכניות חיסכון. כדי להימנע מכאוס וחוסר ארגון, בחברות קטנות וגם גדולות, מומלץ לקבל ייעוץ פנסיוני לארגונים מחברה מקצועית ומנוסה בתחום.

מהם היתרונות של ייעוץ פנסיוני לארגונים?

יש להבין כי חוסר סדר בתוכניות פנסיוניות יכול לבוא לרעתם של בעלי הארגון וגם של העובדים. כאשר כל עובד יבחר לעצמו חברת ביטוח שתנהל עבורו את תוכנית החיסכון, ומכיוון שהארגון בו הוא עובד מחויב להפריש כספים לקופת החיסכון בכל חודש ועל פי מרכיבי התוכנית שנבחרה, בעלי הארגון יימצאו בתסבוכת של עודף גופים פנסיוניים מולם עליהם להתנהל – וכתוצאה מכך הקצאת משאבים מיותרים לשם מעקב אחר כל ההפקדות שמבוצעות מול מספר רב של חברות ביטוח. 

בעזרת חברת ייעוץ פנסיוני לארגונים, ייבחרו תוכניות חיסכון פנסיוניות מובילות בתנאים מיוחדים לארגון עבור כלל העובדים. תכניות אלה ייבחרו תוך הליך מו"מ או מכרזים, ובהכרח ישופרו התכניות לעובדים. כמו כן ישתפר השירות הניתן לעבדים מהמשווקים הפנסיונים. באופן הזה כל ארגון יוכל להקטין באופן משמעותי את ההוצאות הכרוכות בניהול פנסיוני, תוך שיפור אופן הבקרה וההתנהלות השוטפת הדרושים במקרים אלו.

ייעוץ פנסיוני לארגונים

החשיבות של ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי

כפי שצוין לעיל, מצב של חוסר סדר בתוכניות חיסכון פנסיוניות עלול לבוא גם לרעתו של העובד, ובמיוחד כאשר סוכן ביטוח מנהל עבורו את תוכנית החיסכון הפנסיוני. כיוון שסוכן ביטוח הינו למעשה יועץ המקבל עמלה על כל מכירה של תוכנית ביטוח – הוא תלוי בחברות הביטוח מולן הוא עובד, כך שהוא פועל ממניעים שאינם אובייקטיביים כלל כלפי הלקוח מבחינת כדאיות השקעה. מצב זה עלול לגרוע מכדאיות תוכנית ההשקעה בה העובד בחר, נוסף על עודף הקצאת משאבים שעל הארגון להקצות לצורך התנהלות מול סוכני הביטוח של כל עובד.

קבלת ייעוץ פנסיוני מחברת ייעוץ מקצועית ומנוסה שאינה תלויה בחברות הביטוח השונות, תבטיח לארגון ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי ושקוף עבור מנהלי הארגון וגם עבור העובדים בו. כדי לוודא כי מדובר ביועץ פנסיוני בלתי תלוי, יש לשים לב לתעודה שהסוכן מחזיק ברשותו – כאשר יועץ פנסיוני מוסמך הינו כזה המחזיק רישיון תקף מטעם משרד האוצר.

סדר פנסיוני בארגון באמצעות סיטרין ייעוץ פנסיוני

חברתנו פועלת מתוך מקצועות וניסיון רב, תוך שימת דגש עיקרי על טובת הארגון ועובדיו והבאתו לסדר פנסיוני המותאם אישית לכל חברה. מוזמנים ליצור אתנו קשר לקבלת פרטים נוספים וקביעת ייעוץ ראשוני.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות