לפרוש נכון, לפרוש בזמן – תכנון פרישה שדואג לעתיד שלך

יום אחד הוזמנת אל מסיבת פרישה בעבודה המתוכננת לאחד מהקולגות שעבדו אתך במשרד במשך כמה שנים, ולאחר אישור ההזמנה וציפייה לחגיגה – התחלת להרהר ברגע בו אתה תגיע לגיל פרישה, למרות שמדובר על עוד כמה עשורים. בגיל הפרישה התקני, 67 לגברים ו-62 לנשים, עובדים זכאים להפסיק לעבוד ולקבל גמלה חודשית מקרן הפנסיה שנצברה לזכותם במהלך השנים. ניתן גם להתחיל לקבל את הפנסיה כבר מגיל 60, ויש לשקול את כדאיות המהלך באופן כלכלי, קל וחומר אם ממשיכים לעבוד בגיל זה. 

למרות שגיל הפרישה נראה רחוק באופק, חשוב לתכנן את הפרישה כמו שצריך כדי ליהנות משגרת חיים מכובדת תוך שמירה על אורח חיים שכל אדם הורגל אליה. כדי שהפרישה לגמלאות תתבצע בצורה הטובה ביותר, ללא דאגות כלכליות בנוגע לעתיד ללא עבודה, חשוב לתכנן אותה כמה שיותר מוקדם באמצעות תוכנית פנסיה מותאמת אישית. 

מתכננים את הפרישה בגיל מוקדם

כולם יגיעו בשלב כזה או אחר לתקופת הפרישה מהעבודה, גם אם מדובר על עובדים חרוצים שאינם מעוניינים להפסיק לעבוד בגיל המתאים לכך. המודעות לחשיבות החיסכון הפנסיוני עלתה במהלך השנים, כך שנכון לשנת 2008 קיים חוק המחייב כל עובד (עצמאי ושכיר) להפקיד כספים לקרן הפנסיה, כאשר אחוז מסוים מתוך ההפקדות צריך להתבצע על ידי המעסיק של העובד.

מטרת החיסכון הפנסיוני היא להעניק מעין קופת חיסכון לאחר הפרישה מהעבודה, כך שכל אחד יוכל להמשיך ולהתכלכל בכל חודש מבלי לעבוד. משום כך חשוב להתאים את תוכנית החיסכון המתאימה ביותר לכל עובד, על פי יכולותיו ושאיפתו הכלכלית לעתיד. 

לפרוש נכון, לפרוש בזמן - תכנון פרישה שדואג לעתיד שלך

בחירת מסלול פנסיה משתלם ומניב

ישנם סוגים שונים של תוכניות חיסכון פנסיוני, כאשר לכל אחד יש מרכיב אחר אותו המבוטח יכול לבחור אם לכלול:

  • קרן פנסיה – תוכנית חיסכון זו הינה התוכנית הבסיסית ביותר במסלולי הפנסיה השונים. באמצעות קרן הפנסיה עובד יכול לחסוך כספים שישמשו אותו לאחר גיל הפרישה, נוסף על מרכיב ביטוחי הקיים בתוכנית החיסכון במקרה של אובדן כושר עבודה, שאז העובד זכאי לקבל קצבה חודשית כחלופה לשכר החודשי.
  • ביטוח מנהלים – מסלול חיסכון של ביטוח מנהלים משמש כמרכיב ביטוחי חלופי או נוסף לקרן הפנסיה הבסיסית, כאשר אפשרויות החיסכון במסלול זה הן גבוהות יותר ומותאמות על פי הכנסתו של כל מבוטח. על אף שמסלול זה מתואר כביטוח למנהלים, הוא מיועד לכל עובד המעוניין לחסוך סכומים גבוהים יותר לתקופת פרישתו מהעבודה.
  • קופת גמל – תוכנית פנסיונית הכוללת קופת גמל הינה תוכנית חיסכון המיועדת לגיל הפרישה מהעבודה, ללא מרכיב ביטוחי במקרה של אובדן כושר עבודה. 

מדוע כדאי לפנות אל יועץ פנסיוני עצמאי?

בין היצע מסלולי הפנסיה המוצעים, כל אדם רשאי לבחור את מסלול הפנסיה המתאים לו ביותר. מכיוון שמדובר על כספי חיסכון שיהיו נגישים רק לאחר גיל הפרישה, מומלץ לבחור את המסלול שידאג לעתיד לבוא. בעזרת יעוץ וליווי של יועץ פנסיוני עצמאי, ניתן למצוא את המסלול המשתלם שיניב חיסכון גבוה לטווח הרחוק. בשונה מסוכני ביטוח התלויים בקבלת עמלות מחברות הביטוח מולם הם עובדים, יועצים פנסיונים עצמאיים פועלים ממניעים אובייקטיביים לטובתו האישית / כלכלית של כל לקוח.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות