היכן מושקעים כספי החיסכון הפנסיוני שלנו?

על אף שגיל הפרישה מהעבודה נראה רחוק באופק, חשוב לעצור לרגע ולחשוב על כספי החיסכון הפנסיוני שקיימים עבור כל אחד. מהות החיסכון הפנסיוני היא קריטית, כיוון שבזכות חיסכון זה אנשים עובדים שמגיעים לגיל פנסיה ופרשיה מהעבודה – יכולים להמשיך ולחיות בכבוד וברמת חיים טובה, ללא צורך בחיפוש ומציאת עבודה בגיל מבוגר כשהזקנה נותנת את אותותיה ומשפיעה על איכות החיים.

היכן כספי החיסכון מושקעים?

חיסכון פנסיוני נחשב לחיסכון ארוך טווח, ולעיתים מדובר על טווח של 40 שנה. כיוון שזהו חיסכון שעתיד לשרת את המבוטח רק בעוד עשרות רבות של שנים, חברות וגופים המנהלים את תוכניות החיסכון הפנסיוני "מפזרים" את כספי החיסכון באפיקי השקעה שונים ומגוונים בארץ ובעולם.

כשם שחברות ואנשים פרטיים משקיעים כספים בבורסה לניירות ערך כדי להגדיל את גובה ההשקעה, כך גם חברות הביטוח המנהלות את תוכניות החיסכון לאנשים משקיעות את הכספים בכדי למקסם את הרווח בעתיד. כיוון שמדובר על אפיקי השקעה מגוונים, כל מבוטח רשאי לבחור את מסלול ההשקעה המתאים לו ביותר.

יש לזכור כי בחירה במסלול השקעה של תשואות גבוהות יותר יהיה בעל רמת סיכון גבוהה יותר בהתאם, לעומת מסלולי השקעה סולידיים אחרים שקיימת בהם תשואה נמוכה יחד עם סיכון נמוך.

היכן מושקעים כספי החיסכון הפנסיוני שלנו?

האם ניתן לשנות את מסלול ההשקעה והמסלול הביטוחי של החיסכון הפנסיוני?

בסופו של דבר הצלחת וכישלון בהשקעות כספי החיסכון נתונים לתנודות הקיימות בשוק ההון, אך כיוון שמדובר על חיסכון ארוך טווח בתחום הפנסיוני – ניתן לשנות את מסלולי תוכנית הפנסיה בכל זמן שהמבוטח ירצה בכך. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי מצבו של המבוטח משתנה משנה לשנה, אם מבחינת גיל, מצב משפחתי, בריאותי, כלכלי ועוד.

כדי שהחיסכון הפנסיוני יספק בגיל הפרישה את קופת החיסכון האידיאלית ביותר, חשוב לבחור את מסלול הפנסיה הטוב ביותר שיעניק שקט נפשי וכלכלי בתקופת הפרישה מהעבודה. 

בחירת תכנית פנסיה באמצעות יועץ פנסיוני מורשה

יועץ פנסיוני הינו איש מקצוע מנוסה בתחום ההשקעות בכלל ובפרט בתחום החיסכון הפנסיוני. כיום חיסכון פנסיוני הינו בגדר חובה עבור כל אדם עובד, בין אם מדובר על עובד שכיר או עצמאי, ולכן החשיבות בהצטרפות אל תוכנית פנסיה מתאימה היא גבוהה יותר – נוסף על קבלת ביטחון כלכלי בגיל הפנסיה.

תפקידו של היועץ הפנסיוני הוא להעניק ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי בנוגע לבחירת תכנית חיסכון מתאימה, על פי יכולתו הכלכלית בהווה ובעתיד של המבוטח. באמצעות בניית תשקיף פיננסי מקיף ומפורט, היועץ הפנסיוני יוכל להציע לכל מבוטח את מסלול הפנסיה הטוב והמניב ביותר עבורו. בשונה מסוכני ביטוח הפועלים מתוך מניעים אישיים להגדלת עמלותיהם, יועצים פיננסיים פרטיים מייעצים ללקוחותיהם באופן אובייקטיבי בלבד ללא תלות בסוכני וחברות ביטוח חיצוניים.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות