תכנון פרישה מוקדמת

במקומות הפרטיים והציבוריים נקבע גיל הפרישה לגברים ולנשים, אך לא אחת יש רצון של אחד העובדים לצאת לפרישה מוקדמת עקב סיבות שונות. יש עובדים שמרגישים שהם כבר עייפים מדי ואין להם כוחות לנסוע כל יום לעבודה בפקקים, אחרים הם חולים, או מעוניינים לסייע לילדים בגידול הנכדים כדי לאפשר לצעירים לקדם את הקריירה שלהם ויש סיבות נוספות. כך או כך, כאשר הם מחליטים על פרישה, עליהם לבדוק נושא זה על כל ההיבטים וההשלכות שלו, כדי לא לבצע החלטה חפוזה שכרוכה בהפסד כספי משמעותי.

ההתנהלות הכלכלית של כל משפחה

כל משפחה מנהלת את כלכלת משק הבית, יש הכנסות של שני בני הזוג והוצאות שחלקן קבועות ומקצתן משתנות. בתוך המסגרת הכלכלית הזו הם מסתדרים ויש להם בדרך כלל די כסף, כדי לרכוש את הדברים האלמנטריים כמו מזון, תרופות ועוד.

ייעוץ פנסיוני סיטרין איילה אבני

אך כאשר יוצאים לפנסיה, הסכומים החודשיים שמקבל העובד לשעבר במסגרת זו הם רק חלק מהשכר הנורמטיבי שקיבל לאורך שנים ולכן קיימת סבירות שההכנסה הזו לא תספיק לכלכלת המשפחה. זו הסיבה שיש לחשב מהלך זה באופן מדוקדק והדרך הטובה ביותר היא לבצע תכנון פרישה מוקדמת באמצעות יועץ פיננסי מומחה שזה תחום עיסוקו.

בדיקת הוותק של העובד

יועץ פנסיוני מומחה בוחן את כל המסמכים הקשורים בהעסקה של העובד, הוותק שלו, מתי הוא אמור לצאת לפנסיה ומה יהיו הסכומים החודשיים שיקבל אם יפרוש כעת, או לדוגמה בעוד שנה. לכל תקופת זמן יש השלכות של הוותק ולכן הסכום שיקבל העובד יגדל ככל שהוא יישאר שנים רבות יותר בעסק. יש מקרים שבהם הסכום החודשי יגדל באופן משמעותי, אם העובד ישהה את מהלך היציאה לגמלאות לעוד כמה חודשים או לעוד שנה. לכן בעת תכנון פרישה מוקדמת, הוא מקבל את מלוא המידע כדי לקבל את ההחלטות הנכונות.

לאור החשש שהעובד יפרוש בלי לבדוק את נושא ההכנסות באופן מעמיק ולאחר מכן יגיע מבחן המציאות שיקשה על ההתנהלות הכספית ביום יום, קיימת חשיבות עצומה לנושא תכנון פרישה מוקדמת באופן מקיף.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות