מתכנן פרישה – לעתיד נוח

תכנון גיל הפרישה הוא עניין שכל אדם עובד מוכרח לחשוב עליו, גם אם מדובר על צעירים בגילאי עשרים או שלושים לחייהם שזמן הפרישה מהעבודה נראה עבורם רחוק מאוד. תכנון הפרישה מבעוד מועד נועד כדי להקנות יציבות כלכלית לאחר הפסקת העבודה, אפשרות להמשך שגרת חיים לה הורגלנו וקבלת וודאות ושקט נפשי לעתיד נוח.

כיצד לתכנן פרישה בצורה אפקטיבית?

כדי לתכנן את גיל הפרישה בצורה נכונה, יש לזכור כי מסלול הפנסיה הנבחר הינו למעשה תוכנית חיסכון שתקנה ביטחון כלכלי לאחר סיום העבודה. בתקופת הזמן הזו כבר לא קיימת הכנסה ממשכורת קבועה, ולכן יש להסתמך על כספי הפנסיה שנחסכו במרוצת שנות העבודה.

כל אדם רשאי לתכנן ולבחור את תוכנית החיסכון הטובה לו ביותר, זאת באמצעות תכנון פיננסי מותאם אישית העונה על הצרכים והרצונות הכלכליים במהלך תקופת העבודה וצבירת החיסכון, והן לאחר הגעה לגיל פרישה וקבלת קצב חודשית מגובה החיסכון שנצבר.

מתכנן פרישה - לעתיד נוח

בחירת מסלול פנסיה התואם את הצרכים הפיננסיים

תכנון נכון מתחיל בראש ובראשונה מבחירה של מסלול פנסיה כדאי ומשתלם, מבין שלושה מסלולים שונים הכוללים מרכיבים משתנים:

  • קרן פנסיה – מסלול זה הינו מסלול פנסיה בסיסי ונפוץ ביותר, והוא מאפשר למבוטח לחסוך סכומי כסף שישמשו אותו בהגיעו לגיל הפרישה והפסקת העבודה. מסלול קרן פנסיה מכיל שני מרכיבים שונים, אחד הוא מרכיב חיסכון והשני הינו מרכיב ביטוחי במקרה של הפסקת עבודה בטרם גיל פרישה. מרכיב זה מאפשר קבלת קצבה חודשית רק במקרה בו המבוטח מאבד את יכולתו לעבוד כתוצאה מתאונה , מחלה וכו' או חלילה אם נפטר בטרם עת ואז משפחתו זכאית לקבל את הקצבה.
  • ביטוח מנהלים – על אף שמו של מסלול זה, הוא אינו מיועד אך ורק לעובדים המשמשים כמנהלים בעבודתם. מסלול פנסיה זה מאפשר לחסוך סכומי כסף במנגנון שונה  לאחר גיל הפרישה, וכולל מרכיב ביטוחי נוסף למסלול הפנסיה הבסיסית. 
  • קופת גמל – מסלול פנסיה של קופת גמל הינו מסלול חיסכון פנסיוני הכולל את מרכיב החיסכון בלבד, ולא כולל את המרכיב הביטוחי במקרה של אובדן כושר עבודה. כמו כן קופת גמל אינה יכולה לשלם קיצבה בגיל הפרישה מתוך החיסכון הנצבר בה. 

מדוע יועץ פנסיוני בלתי תלוי עדיף על סוכן ביטוח?

בחירה במסלול פנסיה מתאים לכל עובד היא הדרך היעילה ביותר להבטיח ביטחון ויציבות כלכלית לאחר גיל הפרישה. כדי לעשות זאת נכון, מומלץ לקבל ייעוץ אישי מיועץ פנסיוני בלתי תלוי. בשונה מסוכן ביטוח הפועל מאינטרסים אישיים לקבלת עמלות מכירה מחברות הביטוח, יועץ פנסיוני עצמאי בונה ללקוחותיו תשקיף כלכלי, מדויק ואמין ללא תלות בגופים חיצוניים בכדי להתאים את מסלול הפנסיה המשתלם והטוב ביותר שיאפשר להם חיי פרישה ועתיד נוח.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות