יועץ לעצמאות כלכלית

עצמאות כלכלית היא משהו שכל אדם שואף אליו באחד מן הימים – פשוט לשבת בבית, מסעדה או על חוף הים ולא לדאוג ממחשבות כלכליות שונות כמו מינוס בבנק, כיסוי הלוואה כזו או אחרת, תשלומי משכנתא או תסכול מסכום ההוצאות שעולות על ההכנסות. מחשבות אלו אולי אינן ריאליות בתקופה בה הילדים קטנים, הקריירה תובענית או כל שלב אחר בחיים בו רק התחלנו לבנות את ההצלחה הכלכלית שלנו.

משום כך, ניתן לומר כי ניתן להגיע אל עצמאות כלכלית רק לאחר גיל הפרישה מהעבודה – אז כבר נטביע את חותמנו בקריירה איכותית ומשמעותית שעשינו, נסתכל בגאווה על ילדינו שבגרו ומחזיקים משפחה קטנה משל עצמם ונקדיש את הזמן לניצול שארית החיים לבילויים, הנאה וחופשיות מדאגות כלכליות.

כדי להצליח ולהשיג את המטרה הזו של עצמאות כלכלית בגיל הפנסיה, מומלץ לתכנן זאת מראש בליווי של יועץ לעצמאות כלכלית.

יועץ לעצמאות כלכלית – מיהו ומה תפקידו?

עצמאות כלכלית מוגדרת כשלב בחיים בו לאדם אין דאגות כלכליות על ראשו ולכן הוא יכול לחיות את שגרת חייו באופן חופשי ומהנה יותר ללא מחשבות ולחץ כלכלי בגלל הכנסותיו, הוצאותיו או חובות כספיים כאלו ואחרים. בסופו של דבר, כסף הוא דבר חומרי באמצעותו אנו חיים, כך שלמעשה עצמאות כלכלית משתנה מאדם לאדם על פי בחירתו וההגדרה אותה הוא משייך למושג זה.

בין אם עצמאות כלכלית הינה היכולת לחיות ללא חובות כלכליים או היכולת לנהל את התקציב הכספי באופן אחראי, מומלץ לעשות זאת בעזרתו של יועץ לעצמאות כלכלית. איש מקצוע זה מתמחה בכל התחום הפיננסי, כאשר מיומנותו היא להרכיב תמהיל פיננסי אישי ומדויק התואם לצרכיו והעדפותיו של כל לקוח המעוניין להגיע אל עצמאות כלכלית.

יועץ לעצמאות כלכלית

בחירת תוכנית חיסכון פנסיונית שתעניק עצמאות כלכלית

כאמור, עצמאות כלכלית לרוב ניתנת להשגה לאחר גיל הפנסיה, אז מסיימים את החובה המקצועית בתחום הקריירה ויוצאים לדרך עצמאית חדשה. בשלב הזה בחיים, חשוב שתהיה עצמאות כלכלית כיוון שההכנסה החודשית הקבועה נעצרת, ויש צורך לשמור על שגרת ואיכות החיים אליה הורגלנו באמצעות קצבה פיננסית מתאימה לצרכינו.

באמצעות תוכנית חיסכון פנסיונית מותאמת אישית, כל אדם עובד יכול להשיג לעצמו עצמאות כלכלית אליה הוא שואף לאחר הפרישה מהעבודה. הודות לכך, ניתן לחסוך סכומי כסף גבוהים במהלך תקופת העבודה, במקביל למציאת מסלולי חיסכון משתלמים שאינם פוגעים בהוצאות החודשיות הקבועות, וליהנות מכספי החיסכון באופן נוח ובטוח ללא דאגות כלכליות.

מוזמנים לקרוא עוד על הנושא פרישה:

מהם היתרונות של יועץ פנסיוני פרטי?

בכדי לבחור את תוכנית החיסכון הפנסיונית המתאימה ביותר לצרכים הכלכליים, העדפות אישיות וכל מאפיין אישי וכלכלי אחר מומלץ להיעזר ביועץ פנסיוני פרטי המעניק ייעוץ לעצמאות כלכלית. יועץ זה פועל באופן פרטי ואובייקטיבי ללא מניעים אישיים, כיוון שהוא איננו מתוגמל על שירותיו מחברות ביטוח וגופים פיננסיים אחרים ולכן הלקוח העומד מולו הוא זה הנמצא בראש סדר העדיפויות שלו. 

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות