מדוע יש צורך יועץ פנסיוני בלתי תלוי

אם הנכם אנשים עובדים בגילאי העשרים המאוחרות לחייכם, וודאי נתקלתם במושג חיסכון פנסיוני. על אף כי גיל הפרישה מהעבודה נראה הרחק באופק, חשוב להיות מוכנים וערוכים עבורו בעזרת תכנון של החיסכון הפנסיוני שלכם. החיסכון הפנסיוני מהווה את כספי הקצבה שיכלכלו אתכם לאחר סיום העבודה בגיל הפנסיה, וככל שתטיבו לבחור מסלול פנסיוני טוב יותר – כך תבטיחו לעצמכם חיי פנסיה נוחים.

כדי לבחור במסלול הפנסיוני הטוב ביותר עבורכם, חשוב להיוועץ ביועץ פנסיוני מקצועי שיסייע לכם לבנות תחזית כלכלית עתידית שהינה אידיאלית ומותאמת לצרכיכם. 

 

מיהו יועץ פנסיוני בלתי תלוי?

ישנם סוגים רבים של בעלי רשיון בתחום הפנסיוני, כגון סוכני ביטוח ומשווקים פנסיונים, כאשר ההמלצה היא לבחור ביועץ פנסיוני בלתי תלוי שיענה על הצרכים הביטוחיים של כל מבוטח. בשונה מבעלי רישיון פנסיוני פנסיונים סטנדרטיים, יועצים פנסיונים בלתי תלויים הינם יועצים מתחום הפנסיה המעניקים ייעוץ אובייקטיבי ואינם תלויים באינטרסים של חברות הביטוח המבטחות את הלקוח. כמו כן, היועץ הפנסיוני אינו מקבל עמלה משום גורם מבטח- חברות ביטוח, קרנות פנסיה, בתי השקעות וכו. 

בעל רשיון פנסיוני הפועל מטעם חברות ביטוח הינו למעשה סוכן ביטוח, המעניק ייעוץ בנוגע למסלולי פנסיה המשתלמים לחברות הביטוח ולעמלות אותן הוא מקבל מהם. בשונה ממנו, יועץ פנסיוני בלתי תלוי מעניק ייעוץ פנסיוני פרטי התואם אך ורק לצרכיו של הלקוח העומד מולו.

  מדוע יש צורך יועץ פנסיוני בלתי תלוי 

מה החשיבות של תכנון פנסיוני?

הפנסיה הינה המרכיב הכלכלי החשוב ביותר בחייו של אדם שהגיע לגיל פרישה. הודות לתכנון נכון וכמה יותר מוקדם של גיל הפנסיה ושלב הפרישה מהעבודה, ניתן להבטיח שקט נפשי, ביטחון כלכלי ורמת חיים איכותית לה הורגלנו במהלך החיים. 

בעזרת יועץ פנסיוני בלתי תלוי ניתן להשיג את המטרות והיעדים הפיננסיים האלו, תוך ניתוב אידיאלי ההכנסות הקיימות אל כספי החיסכון בקופת הפנסיה וללא פגיעה באיכות ושגרת החיים בזמן הווה. תפקידו של היועץ הפנסיוני הבלתי תלוי הוא לשקלל את כל ההכנסות והנכסים הקיימים לזכותו של הלקוח, ולבצע חישוב מותאם אישית המציג באופן שקוף ומדויק את התכנון הכלכלי העתידי שצפוי להיות.  

מוזמנים לקרוא עוד בנושא של פרישה:

כיצד לבחור יועץ פנסיוני מקצועי?

יועץ פנסיוני בלתי תלוי הינו יועץ פנסיה פרטי הפועל באופן שקול ומקצועי להשגת תחזית פנסיונית אידיאלית עבור לקוחותיו. כדי לבחור יועץ פנסיוני איכותי, מומלץ לפנות אל יועץ המתמחה במתן ייעוץ אובייקטיבי הן לפרטים והן לארגונים. בנוסף כדאי לוודא כי היועץ הפנסיוני נעזר בתוכנות מתקדמות בתחום הביטוחים הפנסיוניים, כיוון שבדרך הזו הוא יכול להציג את הנתונים העדכניים והטובים ביותר לכל לקוח, ובמידת הצורך לבחור בחלופות אחרות המותאמות יותר לצורך הביטוחי של המבוטח.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות