יועץ פרישה

למרות שיש עוד כמה עשרות שנים עד שתגיע לגיל הפנסיה, התחלת כבר לדמיין ולתכנן מה תעשה כשהרגע יגיע – תעשה את הטיול הגדול בעולם שתמיד רצית, תבקר במוזיאונים גדולים וחשובים בארצות שונות, תפתח סדנת נגרות מאחורי ביתך ובכל יום תתעסק עם כלי ועבודות נגרות שאתה כל כך אוהב, ופעם בשבוע תלך להתנדב בארגונים ועמותות שונות בשביל הנפש.

ניתן לומר כי כל אדם עובד, שכיר ועצמאי, מתכנן לעצמו את יום הפרישה מהעבודה. אך למעט התכנון המעשי שיאפשר תעסוקה בשגרת היום, האם עצרת לתכנן את שלב הפרישה מהעבודה מבחינה פיננסית?

ייעוץ פנסיוני – למה חשוב לתכנן מראש את גיל הפרישה?

גיל הפרישה מהעבודה הוא השלב בו אדם עובד פורש מעבודת היומיום שלו, ומפסיק לעבוד וכך להשתכר ממשכורת חודשית המהווה לרוב את פרנסתו העיקרית. כדי שתהיה לו את היכולת הכלכלית להמשיך ולהתנהל באופן שגרתי במהלך היום, הוא מקבל קצבה חודשית מתוך תוכניות החיסכון הפנסיוני העומדת לרשותו.

חיסכון זה הינו למעשה כספים אותם העובד חסך במהלך כל שנות עבודתו, כדי שבגיל הפרישה מהעבודה הוא יוכל להמשיך להתנהל ברמת החיים אליה הורגל. כיוון שמדובר על חיסכון של כמה עשרות שנים, חשוב לתכנן את גיל היציאה לפנסיה וקבלת קצבה מבעוד מועד כדי לשמור על רמת ושגרת החיים, וכמובן ללא דאגות כלכליות על הראש.

יועץ פרישה

כיצד חיסכון פנסיוני יוכל לסייע לך כלכלית בהווה ובעתיד?

כאמור, החיסכון הפנסיוני הוא החיסכון שיפרנס אותך לאחר פרישתך מהעבודה, ולכן מדובר על החיסכון המשמעותי ביותר בחייך. יש לדעת כי חיסכון זה יוכל להעניק לך ביטחון ויציבות כלכלית הן בעתיד והן בהווה. כבר מגיל 60 תוכל לקבל באפן שוטף קצבה שתועבר מכספי החיסכון הפנסיוני, וגם במקרה בו נאלצת להפסיק לעבוד לפני גיל הפרישה התקני, או אף לפני גיל 60,  כתוצאה ממחלה או תאונה , בזכות הכיסוי הביטוחי עבור אבדן כושר עבודה תוכל להמשיך ולהתכלכל מחיסכון זה, ללא דאגה פיננסית וצורך למציאת מימון עבור תרופות, טיפולים רפואיים או כל עניין כלכלי אחר שעלול לפגוע בשגרת חייך. 

תכנון ובחירת מסלול חיסכון עם יועץ פרישה מקצועי

כדי שתוכל ליהנות ממקסימום ביטחון כלכלי ומינימום דאגות, חשוב לבחור את מסלול החיסכון הפנסיוני המתאים לך ביותר. כיוון שכספי החיסכון מושפעים מהפקדות שוטפות שהנך מבצע בכל חודש בתקופת עבודתך, המטרה היא שתוכל להפקיד כמה שיותר כסף לשימוש בעתיד, אך שהפקדות אלו לא ישפיעו על איכות חייך בזמן הווה. הדרך לשמור על איזון מושלם בין שני פרמטרים אלו תעשה בליווי של יועץ פרישה מקצועי, שיכלול גם את כל המורכבות של היבטי המיסוי, ויעניק לך ייעוץ אובייקטיבי המותאם להכנסותיך ויכולותיך הכלכליות בהתאמה אישית מלאה. 

זכור כי תכנון נכון של גיל הפרישה בגיל צעיר יעניק לך וודאות מלאה בנוגע לעתידך הכלכלי, זאת באמצעות קבלת ייעוץ אובייקטיבי שיחסוך לך כסף ויגדיל את החיסכון באופן משמעותי.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות