למה גם לכם כדאי להסתייע ביועץ פרישה?

לאחר כמה שנים טובות שעבדת בחברה איכותית עם עבודה יציבה ומשתלמת, החלטת לצאת לדרך חדשה מבחינה תעסוקתית ולעזוב את מקום עבודתך לטובת חברה איכותית אחרת. נוסף לשינוי המשמעותי בקריירה ושגרת החיים, חשוב לא לשכוח את כספי הפנסיה שדאגת לחסוך במהלך כל תקופת עבודתך.

האם ידעת כי כספי הפיצויים המשולמים מצד המעסיק יכולים להיכנס לחשבון הבנק שלך לאחר סיום עבודתך? במידה וכן, כדאי לך גם לדעת כי לכספים האלו יש משמעות רבה ומהותית אם תחליט לשמור אותם בקופת החיסכון הפנסיוני שלך, ולנצל אותם לטובתך לאחר הגעתך לגיל הפרישה מהעבודה. כמו כן, קיימת משמעות גבוהה מאוד להטבות המס בקבלת הפנסיה בעתיד, הקשורות לניצול או אי ניצול פיצויים פטורים ממס. 

לא כולם מודעים לפרט חשוב זה ועוד נקודות משמעותיות נוספות הנוגעות לחיסכון והקצבה הפנסיונית, ולכן כדי להתכונן לגיל הפרישה כמו שצריך מומלץ להיעזר לשם כך ביועץ פרישה מקצועי.

מה היתרון בתכנון פרישה?

נוסף לקבלת מידע בנוגע לחשיבות הפקדת כספי הפיצויים בקופת הפנסיה הנצברת, כל מבוטח יכול לקבל תמונה מלאה, שקופה וברורה בנוגע לחיסכון הפנסיוני שהוא צבר במהלך כל שנות עבודתו וכך לדעת מה מצפה לו בגיל הפרישה מהעבודה, וכך בהתאם גם לדעת כיצד הוא יוכל להגדיל את החיסכון הפנסיוני בזמן הווה כהוא עדיין עובד.

בעזרת תכנון פרישה לפנסיה עם יועץ פרישה מקצועי, ניתן לצפות בתחזית פיננסית מדויקת ומפורטת המציגה את מרכיבי הביטוח הנוכחיים, ובעצתו של היועץ להבין כיצד ניתן להגדיל את כספי החיסכון ולהיות בטוחים מבחינה כלכלית לאחר הפסקת העבודה.

למה גם לכם כדאי להסתייע ביועץ פרישה?

כיצד יועץ פרישה יוכל לסייע לתהליך התכנון?

זמן הפרישה מהעבודה נראה אולי רחוק באופק, אך עבור כולם מדובר על תקופה חסרת וודאות מכיוון שמתבצע שינוי באורח החיים כתוצאה מהפסקת המסגרת והשגרה שהעבודה הקנתה עבור כל אחד. יחד עם זאת, הפורש נמצא במצב של חוסר וודאות בנוגע למצבו ועתידו הכלכלי, כיוון שלאחר הפסקת העבודה הוא לא יקבל משכורת חודשית קבועה.

כדי להימנע מדאגות כלכליות בתקופה כזו, חשוב לתכנן את גיל הפרישה הרבה לפני שהוא מגיע. תפקידו של יועץ הפרישה לפנסיה הוא לבחון את תוכניות החיסכון הפנסיוניות העומדות לזכותו של המבוטח, אילו כספים יעמדו לרשותו לאחר הגיעו לגיל הפרישה, ובאופן כללי מה צפוי לו מבחינת הקצבה. לאחר שקלול כל נתוני המיסוי ומרכיבי הביטוח, יועץ הפרישה ימליץ על מסלולים מתאימים עבור כל מבוטח במטרה להגדיל את החיסכון הכספי שיעמוד לרשותו לאחר הפרישה.

מדוע כדאי לפנות אל יועץ פרישה פרטי ולא יועץ פנסיוני בבנק?

יועץ פרישה לפנסיה הינו למעשה יועץ פנסיוני המתמחה בכל הנושאים הפיננסיים הקשורים לביטוחים פנסיוניים כמו: קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות ועוד. בשונה מיועץ פנסיוני העובד בבנק וכפוף להסכמי ההפצה שיש לבנק עם גופי הביטוח השונים, יועץ פרישה פרטי הינו יועץ המעניק ייעוץ אובייקטיבי ומותאם אישית לצרכיו והעדפותיו של המבוטח העומד מולו.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות