מהם השלבים בתהליך יעוץ פנסיוני

מתכננים את הרגע בו תצאו לפנסיה ותנצלו את הזמן לבילויים והנאות ללא דאגה לנושא הפיננסי? אם כן, אתם מוכרחים לתכנן באופן מושכל ומדויק את החיסכון הפנסיוני שלכם. חיסכון זה יאפשר לכם להגיע לגיל הפרישה מהעבודה ללא דאגות כלכליות, הודות לכספי קצבה חודשיים שיגיעו לחשבונכם דרך הקופה הפנסיונית שצברתם במהלך שנות עבודתכם.

מהם היתרונות של ייעוץ פנסיוני?

ייעוץ פנסיוני הוא המפתח לתכנון אידיאלי ונכון של כספי הפנסיה שיעמדו לרשותכם. בעזרת קבלת ייעוץ לגיל הפנסיה מיועץ פנסיוני מורשה, תוכלו לבחור את מסלולי החיסכון המתאימים לכם בזמן הווה ובעתיד הרחוק. תהליך ייעוץ פנסיוני מורכב מכמה שלבים מרכזיים:

  • בדיקת תוכניות חיסכון קיימות – בשלב הראשון היועץ הפנסיוני יבדוק את מכלול התוכניות, ביטוחים וזכויות הקיימות עבור המבוטח. ישנם מקרים בהם אנשים מבוטחים במספר רב של תוכניות חיסכון, בין אם אלו פעילות או לא, כך שהיועץ הפנסיוני יוכל לעשות סדר בדברים ולרכז את מכלול הביטוחים הקיימים בתשקיף אחד מסודר וברור.
  • חישוב הצורך הביטוחי – בשלב הבא היועץ הפנסיוני יבנה תחזית פיננסית המשקפת את הכנסותיו של המבוטח, לצד מטרותיו מתוכנית החיסכון הפנסיוני שהוא יבחר. לדוגמה ישנם מבוטחים שיבחרו לקבל את סכום החיסכון שצברו בצהלך השנים בפעם אחת חד פעמית, לעומת מבוטחים שיעדיפו לקבל בכל חודש קצבה קבועה ממנה יוכלו להתכלכל בגיל הפרישה.
  • הצעת חלופות מותאמות אישית – לאחר בחינת תוכניות החיכון הקיימות מול הצורך הביטוחי של המבוטח, היועץ הפנסיוני יציע לו את תוכניות החיסכון הטובות ביותר על פי ניתוח פנסיוני מקצועי. בכל הצעת של כיסוי ביטוחי אותו היועץ יציע, הוא ימליץ ללקוח בצורה אובייקטיבית בנוגע לכדאיות מסלול חיסכון זה והיתרון הפיננסי הקיים במסלול זה.
  • הצגת נתוני תכנית החיסכון שנבחרה – לקראת סיום תהליך הייעוץ הפנסיוני, המבוטח יוכל לקבל תמונת מצב ברורה, מסודרת ושקופה בנוגע לנתוני מסלולי החיסכון שהוא בחר. אם בעבר היה נדמה שהתשקיף הפנסיוני איננו מובן וכולל סעיפים ומונחים חסרי מהות, הייעוץ הפנסיוני הפרטי ישקף באופן מדויק את מכלול הנתונים כמו גובה הכיסוי הביטוחי שקיים בכל תכנית חיסכון, מהו החיסכון הפנסיוני הצפוי בגיל הפרישה ומהי העלות הכוללת של כל מרכיבי הביטוח והכיסויים שנבחרו.
  • הייעוץ כולל גם עזרה בהפחתת דמי ניהול
  • בסיום הייעוץ הלקוח מקבל הנחיות ברורות לגבי השינויים שיש לבצע ומול מי לבצע אותם. 
מהם השלבים בתהליך יעוץ פנסיוני

קבלת ייעוץ פנסיוני רק עם יועצים אובייקטיביים

שלבי התהליך של הייעוץ הפנסיוני נועדו בראש ובראשונה עבור טובתו של המבוטח, והבטחת קצבה פנסיונית איכותית וידועה מראש. תכנון נכון של החיסכון הפנסיוני בעזרת יועץ מקצועי ואובייקטיבי עשויה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף בגיל הפרישה מהעבודה. לכן מומלץ להיוועץ רק ביועצים פנסיונים שהם אובייקטיבים ואינם כפופים לחברות הביטוח, בשונה מסוכני ביטוח הפועלים ממניעים אישיים להשגת עמלות ו"מכירת" מסלולי ותוכניות חיסכון המשרתות את טובתם של חברות הביטוח.

מוזמנים להתרשם גם משירותי פרישה שלנו:

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות