יועץ פנסיוני מומלץ – כך תבחרו את הטוב ביותר

בחירת תוכנית פנסיה אינה עניין של מה בכך. מדובר על תהליך מהותי ורב ערך עבור כל אדם שעובד לפרנסתו, כיוון שתוכנית חיסכון פנסיוני תעניק למבוטח יציבות כלכלית גם כשיגיע לגיל הפרישה מהעבודה. ניתן לראות עובדים קשישים שעברו את גיל הפרישה ממשיכים לעבוד בעבודות יומיומיות, זאת כדי להבטיח את שכרם החודשי כחלופה לחיסכון פנסיוני שלא קיים ברשותם.

כשם שקיימת חשיבות לבחירת תיק פנסיוני מיטבי, כך חשוב לבחור יועץ פנסיוני מומלץ שיוכל לסייע במציאת מסלול שכזה. כדי שתוכלו לבחור את היועץ הטוב ביותר, הנה כמה דגשים שיש להתייחס אליהם בבחירת יועץ איכותי.

מוזמנים לקרוא עוד שנושא פרישה לפנסיה

יועץ פנסיוני מומלץ - כך תבחרו את הטוב ביותר

יועץ פנסיוני מוסמך

חיפוש קצר בגוגל יעלה מיד אינספור הצעות ליועצים פנסיונים מומלצים. על אף עודף ההצעות הקיימות, חשוב לזכור כי לא כל יועץ פנסיוני הינו יועץ פנסיוני המוסמך לעסוק בכך. כדאי לדעת כי ישנם סוכני ביטוח רבים המציגים עצמם כיועצים פנסיונים, כשלמעשה אין ברשותם רישיון המסמיך אותם לכך אלא "רק" תעודה של סוכן ביטוח פנסיוני.

וותק וניסיון בתחום 

יועץ פנסיוני מומלץ הינו יועץ שנמצא מאחוריו רזומה ארוך ועשיר בתחום הפנסיוני. יועץ מסוג זה יכול להעניק את הייעוץ המקצועי ביותר למבוטח, זאת לאחר שצבר כלים וידע רב בענף בעבודתו בתפקידים מקצועיים ו/או בכירים בתחום, והודות לכך יוכל להתאים את תוכנית הפנסיה האפקטיבית ומשתלמת ביותר.

מתן תשקיף כלכלי מדויק 

כדי שהיועץ הפנסיוני יוכל להתאים את התוכנית הטובה ביותר לכל מבוטח, עליו לבנות תחזית מלאה ומקיפה שתשקף את הצורך הביטוחי עבור כל מבוטח. יועץ פנסיוני מקצועי ומומלץ יידע לבנות תחזית שכזו באמצעות כלים ממוחשבים ותוכנות מתקדמות, שיעניקו תשקיף כלכלי מדויק לצורך תכנון פיננסי מיטבי במהלך כל שנות החיסכון.

כדי לחזות תשקיף מדויק, על היועץ לכלול את כל האמצעים הכלכליים הקיימים ברשותו של המבוטח כמו נכסים, תוכניות חיסכון קיימות, ביטוחי בריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוח תאונות אישיות וכל כיסוי ביטוחי אחר שקיים בו מרכיב חיסכון.

יועץ אובייקטיבי

קיימת תחרות גבוהה בענף הביטוחים, ולכן חברות ביטוח רבות מנסות למשוך אליהן כמה שיותר לקוחות בהבטחת תשלומים והפקדות נמוכות יותר. יש לזכור כי על אף העלויות הזולות, חברות ביטוח מפעילות מטעמן סוכני ביטוח פנסיוני שתפקידם לצרף מבוטחים חדשים לתוכניות חיסכון, כאשר הם פועלים מתוך אינטרסים אישיים להגדלת עמלות מכירה שיקבלו מחברות הביטוח.

בררו גם על יועץ פנסיוני מחיר

יועץ פנסיוני פרטי הוא כזה המעניק ללקוחותיו ייעוץ אובייקטיבי בלבד, ללא השפעה מחברות וסוכני ביטוח אחרים. כיוון שהיועץ הפנסיוני אינו מקבל עמלות מכירה, אלא משתכר מתשלום חד פעמי הניתן לו עבור הייעוץ, הוא מציג לכל מבוטח את תוכנית הפנסיה המתאימה לו ביותר כאשר טובתו האישית של הלקוח נמצאת בעדיפות עליונה עבורו.

מתעניינים לגבי ייעוץ פנסיוני / פרישה? צרו קשר!
איילה אבני

איילה אבני

אילה הינה יועצת פנסיונית אובייקטיבית ברישיון משרד האוצר, חברת הוועדה המקצועית בענף החיסכון ארוך הטווח, ובעלת ניסיון בתחום הפנסיוני משנת 1997.

אילה בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון והיא עברה בהצלחה את כל הבחינות מטעם רשות ני"ע לייעוץ השקעות.

סיטרין ייעוץ פנסיוני הוקמה מתוך אמונה רבת שנים כי הייעוץ הפנסיוני חייב שיהיה אובייקטיבי.

תפריט נגישות